ADMINTON – ELEMENTARY BOYS – DOUBLES
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDMangagoy II-A Blazing PhoenixBERTULFO, DERRICK GUSTY S.
PAREJA, VINCE LESTER L
BURGOS, RONA G.
 SILVERBislig II-A Red CycloneROBLES, KURT JASON T.
DAPAR, GERALD MAXIM T.
MARIFE P. GASTARDO
 BRONZEMangagoy II-B IslandersGOMEZ, JOSHUA Q.
POTENCIANDO, RONALD JR. A
GENEBELLE A. NARANJO
 BRONZEMangagoy I Rainbow WarriorsCALANG, JUSTINE R.
UBA, ARC DENIELLE R.
MARIETA C. ALCALA
BADMINTON – ELEMENTARY BOYS – SINGLES A
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDTeam La Salle “Animo Primes”CHICANO, REX JOAQUIN V.JAKE A. LUMAKANG
 SILVERBislig II-B Golden MoversLATASA, ALBERT J.YBANEZ, JEAN MARIE A.
 BRONZEBislig II-C Northern StarsPERATER, JIEMARY T.SALCEDO, ROMEO JR. A.
 BRONZEMangagoy I Rainbow WarriorsSUMIPO, JUVEN EDZELMARIETA C. ALCALA
BADMINTON – ELEMENTARY BOYS – SINGLES B
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDMangagoy II-B IslandersPAMA, DARYL JOE D.GENEBELLE A. NARANJO
 SILVERBislig II-B Golden MoversSALBATIRA, MIKE J.YBANEZ, JEAN MARIE
 BRONZETeam La Salle “Animo Primes”MARTINEZ, CHARLIELUMAKANG, JAKE A.
 BRONZEMangagoy I Rainbow WarriorsCABANTOG, JHESSY J.MARIETA C. ALCALA
BADMINTON – ELEMENTARY GIRLS – DOUBLES
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDBislig II-A Red CycloneESPINOSA, MARIE JUNE M.
SABANDO, ALIZA ANDRE D.
SABANDO, EMELIZA D.
 SILVERMangagoy I Rainbow WarriorsDOLDOLIA, YUME KYL ANDRI B.
PUNO, RAEGIE CATALEA R.
LIMPIADO, RIZA D.
 BRONZEBislig II-B Golden MoversSOQUENO, SOPHIA C.
ARCETAS, JASMIN V.
GARSUTA, CHERRYLYN R.
 BRONZETeam La Salle “Animo Primes”ABRAU, ELISHA LIANE
SAMONTINA, LOVEY RHIANE
LUMAKANG, JAKE A.
BADMINTON – ELEMENTARY GIRLS – SINGLES A
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDTeam La Salle “Animo Primes”VIDUYA, CHASTYLUMAKANG JAKE A.
 SILVERBislig II-A Red CyclonePAJUELAS, MA. SOFIA L.SABANDO, EMELIZA D.
 BRONZEMangagoy II-A Blazing PhoenixARAGON, CIARA MAE L.MAHIPOS, AGNES T.
 BRONZEMangagoy II-B IslandersESTRELLA, MILDREN A.TARIFE, HONEY C.
BADMINTON – ELEMENTARY GIRLS – SINGLES B
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDTeam La Salle “Animo Primes”CABALQUINTO, JIMAICA MARY ROSELUMAKANG, JAKE A.
 SILVERBislig II-B Golden MoversLISAYAN, ALJEAN A.CHERRYLYN R. GARSUTA
 BRONZEBislig II-A Red CycloneHANSAN, ELISHA E.SABANDO, EMELIZA D.
 BRONZEBislig I- A Persian KnightsMARQUEZ, SHEKHAILAH B.EUPENA, JUSTINE ANN C.
BADMINTON – SECONDARY BOYS – DOUBLES
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 SilverWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 BronzeWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
BADMINTON – SECONDARY BOYS – SINGLES A
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 SilverWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 BronzeWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
BADMINTON – SECONDARY BOYS – SINGLES B
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 SilverWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 BronzeWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
BADMINTON – SECONDARY GIRLS – DOUBLES
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 SilverWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 BronzeWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
BADMINTON – SECONDARY GIRLS – SINGLES A
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 SilverWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 BronzeWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
BADMINTON – SECONDARY GIRLS – SINGLES B
MEDALTeamATHLETECOACH
 GOLDWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 SilverWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result
 BronzeWaiting ResultWaiting ResultWaiting Result